Çift Ana Dal Programı

Çift Ana Dal, bir öğrencinin öğrenim gördüğü lisans programında üstün başarı göstermesi sonucu, isteğe bağlı, esas programlarına yakın içerikteki ikinci bir programın derslerini de başarıyla geçerek çift diploma almalarını sağlayan uygulamadır.

Örneğin, Makine Mühendisliği okuyan bir öğrenci Endüstri Mühendisliği alanındaki ya da Yazılım Mühendisliği alanındaki dersleri de vererek her iki programın da diplomasını almaya hak kazanabilir. Böylece üniversiteden çift diploma sahibi olarak kariyeri ve kazanılan yetileri açısından avantajlı biçimde mezun olabilir.

Samsun Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü aşağıda yer alan fakülte/bölümlerle karşılıklı çift ana dal programı yürütmektedir. Hem öğrencilerimiz bu fakülte/bölümlerle çift ana dal yapabilirler hem de aşağıdaki fakülte/bölümlerdeki öğrenciler Makine Mühendisliği Bölümünde çift ana dal yapabilirler.

Çift Anadal Programı hakkında daha fazla bilgi almak için Makine Mühendisliği Bölümü Çift Anadal Programı (ÇAP) Koordinatörü Doç. Dr. Bilal SUNGUR ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Öğrenci Destek Hattı