İşletmede Mesleki Eğitim

İşletmede Mesleki Eğitim Dersi’ne kayıt olmadan önce uygulama usul ve esaslarını mutlaka okuyunuz.

~

İşletmede Mesleki Eğitime katılmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle aşağıdaki ön başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalıdırlar. Bu form, Bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu tarafından incelendikten sonra onay alan öğrenciler gerekli evrakları dolduracak ve teslim edeceklerdir.

~

Komisyon tarafından başvuruları kabul edilen öğrencilerin aşağıdaki tarihleri dikkate alarak gerekli evrakları teslim etmelier gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 18 Eylül 2023 – 17.00

Eğitim Tarih Aralığı: 2 Ekim 2023 – 12 Ocak 2024 (14 hafta)

İşletmede Mesleki Eğitim için doldurulan formlar son başvuru tarihine kadar Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu Başkanı’na imzalatılıp teslim edilmelidir.

Başvuru Esnasında Teslim Edilmesi Gereken Evraklar

~

Başvuru ve Kabul Koşulları

  1. Öğrenciler, İşletmede Mesleki Eğitim yapacakları işyerlerini kendileri bulmakla yükümlüdür. Buna ek olarak Üniversite de çeşitli firma/kuruluşlarla protokol yapmış olabilir. Eğer öğrenci hali hazırda protokol yapılmış kurumlardan birini tercih edecekse, güncel işyeri/kuruluş listesi için bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu ile iletişime geçmelidir.
  2.  Mesleki Eğitim Yapılacak yerlerde en az bir tam zamanlı makine mühendisinin çalışıyor olması gerekmektedir.
  3. Öğrenci, hali hazırda protokol imzalanmış olan firma/kuruluşları tercih etmesi durumunda genel ağırlıklı not ortalamasının en az 2,00 olması ve GÜZ dönemleri derslerinden (5i kapsamındaki dersler dışında) en fazla 2 alttan dersinin olması gerekmektedir.
  4. 2 ve üzeri alttan dersi olan öğrenciler İşletmede Mesleki Eğitim dersine kayıt olamazlar. Bu öğrenciler ders müfredatında yer alan 7. yarıyıl derslerine kayıt yaptırırlar.
  5. Öğrenci, İşletmede Mesleki Eğitim dersi başvurusu için akademik takvimde belirlenen ders kayıt haftasından 15 gün önce başvuru formunu doldurup transkripti ile birlikte Bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonuna müracat eder.

Formlar

Öğrenci Destek Hattı