İşletmede Mesleki Eğitim

İşletmede Mesleki Eğitim Dersi’ne kayıt olmadan önce uygulama usul ve esaslarını mutlaka okuyunuz.

~

Başvuru ve Kabul Koşulları

  1. Öğrenciler, İşletmede Mesleki Eğitim yapacakları işyerlerini kendileri bulmakla yükümlüdür. Buna ek olarak Üniversite de çeşitli firma/kuruluşlarla protokol yapmış olabilir. Eğer öğrenci hali hazırda protokol yapılmış kurumlardan birini tercih edecekse, güncel işyeri/kuruluş listesi için bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu ile iletişime geçmelidir.
  2.  Mesleki Eğitim Yapılacak yerlerde en az bir tam zamanlı makine mühendisinin çalışıyor olması gerekmektedir.
  3. Öğrenci, hali hazırda protokol imzalanmış olan firma/kuruluşları tercih etmesi durumunda genel ağırlıklı not ortalamasının en az 2,00 olması ve alt dönemlerden (5i kapsamındaki dersler dışında) dersinin olmaması gerekmektedir.
  4. Öğrenci, İşletmede Mesleki Eğitim yapacakları firma/kuruluşları kendisi bulduğu takdirde alt dönemlerden en fazla 1 tane MMAK kodlu dersinin kalmış olması gerekmektedir. 2 ve üzeri alttan dersi olan öğrenciler İşletmede Mesleki Eğitim dersine kayıt olamazlar. Bu öğrenciler ders müfredatında yer alan 7. Yarıyıl derslerine kayıt yaptırırlar.
  5. Öğrenci, İşletmede Mesleki Eğitim dersi başvurusu için akademik takvimde belirlenen ders kayıt haftasından 15 gün önce başvuru formunu doldurup transkripti ile birlikte Bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonuna müracat eder.

Formlar